Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Tchibo Cafissimo kapsułki. Zdobądź więcej informacji.

Metoda parzenia kawa w kapsułkach została opracowana u schyłku lat 70-tych i powoli pozyskiwała sobie tysiące sympatyków. Ten praktyczny proces umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości w bardzo prosty sposób – wystarczy umieścić kapsułkę z kawą w zasobniku w ekspresie, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i już po minucie można rozkoszować się aromatycznym napojem.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Istnieje parę systemów takiego przygotowywania kawy. Ten należący do niemieckiej firmy Tchibo jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych globalnie. Kapsułki Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez zmuszało klientów do zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego producenta. Problem ten tyczył się każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach oferowanych jest w sprzedaży – także w naszym kraju – coraz więcej ich substytutów. Włoska firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta stworzyła linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, że pochodzą z jednego gatunku, uprawy oraz zbioru. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, bowiem uformowało go mnóstwo przeróżnych elementów, na przykład konkretne warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Dodawanie do tego typu kaw mleka czy dodatków aromatyzujących zabija ich unikatowy nuty smak. Na rynku kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Etiopii oraz Kolumbii (100% arabika), jak również Angoli (100% robusta). W tych ziarnach wyraźnie odczuwalne są nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – najlepsza każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w urzędach czy pensjonatach, jak i w domu. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki i na ogół zamyka się w granicy 1-1,60 zł. Łatwo wyliczyć, że taka kawa jest kilka razy tańsza niż podobny napój serwowany w kafeteriach na mieście czy na stołówkach w biurze. niebanalne wzornictwo i niewysokie ceny ekspresów na kapsułki powodują, że coraz częściej znajdują one miejsce w naszych kuchniach. Z ich pomocą będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy do niedzielnego ciastka, a jednocześnie podamy znajomym najlepszej jakości kawę w trakcie weekendowych spotkań, nie zamartwiania się o duże koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy uprzednio czy będą pasować do posiadanego przez nas ekspresu.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]