Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Wycieczka w Alpy Austriackie - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już dobrze każdą marszrutę w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne góry Europy. Wielu z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Europy, którego obszar rozciąga się kilka europejskich krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego globu, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses albo Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo intrygujących ofert kierowanych do miłośników gór o różnorodnym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak mogą pochwalić się odpowiednią kondycją fizyczną i nabyli już zręczność w jeździe na nartach, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje głównie wymiar szkoleniowy, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowaną zaletą takich wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, zwykle siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]