Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja dużej części globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów zachęcają głównie sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, malownicze widoki, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest również zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]