trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Wyprawy w góry mają rozmaite postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – np. w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w ciągu długiej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, Alpy, jak również graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]