Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak dobrej oferty wypraw w góry!

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje podróży

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy aranżują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]