trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Łańcuch Himalajów razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to wiele elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy powoduje również samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]