Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Po więcej szczegółów o malarstwie cyfrowym kliknij tu.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do kreowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie programy można wykorzystać?

Jest dużo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, szybko stał się głównym narzędzie ilustratorów i game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Corel Painter czy GIMP, w których przy wykorzystaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, temperą bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Kurs Adobe Photoshop online to więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji programu

W zasadzie uczenie się digital paintingu przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, lecz żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania i potrzebne triki wykorzystania pędzli, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]