Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Dzieci kochają brać udział w gotowaniu – przystrajać ciasta bądź wybierać i przynosić składniki. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy małych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko nabywają praktyczne umiejętności, ale także uczą się samodzielności i rozwijają swoją kreatywność. A równocześnie kapitalnie się bawią. Wybieranie i mieszanie ingredientów, łączenie ciekawych smaków oraz ćwiczenie prostych przepisów – całość powoduje, iż maluchy z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają również reguły, jakie obowiązują w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, stąd jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co udało się stworzyć.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów uczestnicy przyrządzają deser i danie główne. Mali wielbiciele kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przygotować apetyczny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje także pyszny deser – mus z polewą owocową i kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych potraw przynosi dzieciakom wiele szczęścia. Nawet najbardziej nieposłuszne dziecko będzie z pasją przykładać się do pieczenia smacznej pizzy bądź ozdabiania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z dziećmi.