Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Szukasz więcej wiadomości o food pairing? Skieruj się na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/

Co prawda przywykliśmy do określonych kombinacji smaków, nie oznacza to, że łączenie ze sobą dań, które na pierwszy rzut oka całkiem się wykluczają, nie może dać ciekawych i, co najistotniejsze, smacznych rezultatów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Największe oddziaływanie na nasz smak miało bezspornie pojawienie się na rynku niedostępnych przedtem w Polsce produktów spożywczych oraz otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie zaskakuje. Osoby, które zagustowały w tych niespotykanych fuzjach smakowych częstokroć zaczynają swoje doświadczenia i samodzielnie poszukują jeszcze bardziej niezwykłych zestawień. By te jednak przyniosły spodziewane skutki, powinno się wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – umiejętność mieszania ze sobą smaków

Chcąc, by nasze kulinarne przygody istotnie były źródłem uniesień oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych doznań, należy postępować zgodnie z kanonami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są jedynie wytycznymi, o których nie powinno się zapominać, by aromaty wiążą się w niebanalną, a jednak zgodną całość. Dobrze uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się sztukę mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uważane są za kategorycznie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie zasady food pairingu są jednakże wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości danych składników w używanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, ale również o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z wykwalifikowanym szefem kuchni

Food pairing wymaga instynktu i sporej wyobraźni, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. Dużo bardziej liczy się znajomość zawartości przeróżnych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Tym samym trafną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – tym bardziej, iż przekazanie niezbędnej wiedzy trwa w przybliżeniu kilkanaście godzin.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]