Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/ poznasz aktualną ofertę skitur.

Większość turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, jednak dające mnóstwo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego odpoczynku w drewnianej, góralskiej chacie i przelotnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich piękna podczas dość wyczerpujących, a zarazem bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów oraz nart.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie pomocy instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]