biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie są gotowi sumiennie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część czytelników – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa ekspertom od finansów

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole US nie skończą się wystawieniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty usług zazwyczaj zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści zdobyli wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]