Coaching – podnieś satysfakcję z życia zawodowego

Coaching – podnieś satysfakcję z życia zawodowego

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty profesjonalnego coachingu!

Kompletne spożytkowanie swojego potencjału może okazać się nie takie proste. Niekiedy źródłem trudności są kwestie psychologiczne, kiedy indziej po prostu nie posiadamy motywacji. Niezależnie od przyczyny, takie problemy bywają naprawdę uciążliwe i nieraz hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest wyjątkowo trudne, a nierzadko wręcz niewykonalne. Z tej przyczyny powinno się wspomóc się doświadczeniem specjalistów. Tym bardziej, iż metody, z których korzystają dzisiaj coache, w wielu przypadkach okazują się niesłychanie skutecznym narzędziem w pokonywaniu przeszkód blokujących drogę do zdobycia zaplanowanych celów.

Sesje coachingowe. Jak wygląda praca z coachem?

Praca z coachem zaczyna się od poznania się obu stron. Na wstępie istotne jest bez wątpienia uformowanie dwustronnego zaufania i swoistego rodzaju zrozumienia, które są niezbędne do tego, żeby osiągnąć planowane rezultaty. W trakcie pierwszych rozmów – które mogą odbywać się przez telefon albo za pośrednictwem popularnych komunikatorów – coach pozna też charakter, kwalifikacje i zamierzenia swojego klienta oraz uzgodni z nim program działania. W toku współpracy najczęściej przeprowadza się parę sesji coachingowych, które trwają przeważnie 90 minut. Zamykająca sesja jest z kolei okazją do podsumowania działań oraz sprawdzenia, jak klient poradzi sobie z konkretnymi przeszkodami na własną rękę. To, jakie zagadnienia będą poruszane w czasie sesji coachingowych zależy od zamierzeń osoby zwracającej się o pomoc – może to być zwiększenie jego wydajności lub podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jedną z głównych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest dążenie do pełnego zagospodarowania skrytego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi też w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, jak oswajać obawy lub zwiększając poziom zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]