Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Opróżnianie piwnicy bądź strychu, przebudowa bądź budowa domu, odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, gdy nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, trawników, dróg wewnętrznych czy boisk.