Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Jak wybrać najlepszy lokal na komunię?

Przyjęcie komunijne - ta niebywała oferta Cię usatysfakcjonuje.

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, jako że to często pierwsza naprawdę duża impreza dla rodziny, na której dziecko wie, że cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, by ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – zarezerwuj jak tylko będzie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy poczęstują rodzinę w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Poczęstunek dla zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich latach w duże eventy rodzinne, w których uczestniczy nawet do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny często odbywają się w domach weselnych lub restauracjach. Jeśli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, zalecamy zacząć poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszony termin przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużym problemem może okazać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym warto wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunie. Kluczowe jest również to, żeby lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja komunii – zamów fotografa i animatora

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywający się później obiad dla gości. Obyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się malowniczymi, schludnymi pomieszczeniami. Dodatkową zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, warto rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, przykładowo quada lub zabawek z motywami militarnymi.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]