Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Sprawdź, komu zlecić catering świąteczny Katowice.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy na ogół z bliskimi, lecz imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Nierzadko personel firmy aranżuje je na własną rękę, osobiście gotując bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych spotkań bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych mniejszych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Standardowe świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno pojawić się jak najwięcej polskich świątecznych dań. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupki filet z karpia bądź łososia, jak również staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach również zupa rybna. Na talerzach nie może zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które z reguły serwowane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, między innymi bez sałatki warzywnej lub karpia po żydowsku. Trzeba też zadbać o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, kutię z rodzynkami albo makowiec.

Firmowy catering świąteczny – skonsultuj menu z pracownikami menu

Za organizację wigilijnego obiadu w firmie trzeba wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba uzgodnić datę wydarzenia i porównać go z planem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne obliczenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić optymalną ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wespół wybrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest również to, by dowiedzieć się czy któryś z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają mięsa oraz ryb. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zlecenia przez większość grudnia, ale nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]