Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również skute płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega legalnej utylizacji.