Masz problemy z awansem? Czas na sesje z doradcą zawodowym!

Masz problemy z awansem? Czas na sesje z doradcą zawodowym!

Uzyskaj pomoc coacha Kraków. Zajrzyj tutaj.

Rynek pracy w ostatnim dziesięcioleciu jest niesłychanie konkurencyjny i wymaga notorycznego dopasowywania się do jego bieżących warunków. W związku z tym tak ważny jest nie tylko rozwój osobisty pojedynczego pracownika, ale także wydajna organizacja pracy wieloosobowych zespołów pracowników w firmach. W takich działaniach najlepiej wspomóc się praktyką wykwalifikowanego coacha.

Sesje z coachem kariery – poszerz swoje kwalifikacje zawodowe

Wykwalifikowany coach biznesu pomaga rozszerzyć zakres umiejętności jednostki, przygotowuje ją na kolejne wyzwania zawodowe i ewentualne zmiany. Za sprawą wsparcia może ona znacznie szybciej rozwijać swoje umiejętności, co przekłada się na lepsze efekty pracy, ale także otwiera nowe perspektywy kariery. Coach ogniskuje swoją uwagę na ambicjach i celach klienta, stąd sesje z nim zawsze mają charakter indywidualny, zorientowany na realizację określonych założeń. Kto chętnie decyduje się na sesje coachingowe? Są to głównie dyrektorzy oraz prezesi przedsiębiorstw, którzy chcą rozwijać własne kompetencje w obszarze zarządzania i organizacji pracy.

Współpraca z coachem kariery – pierwszy kontakt i poznanie ambicji klienta

Podłożem dającej pozytywne wyniki współpracy z doradcą zawodowym, jest wnikliwe poznanie klienta. Dlatego pierwsza sesja z coachem upływa na dokładnym wyznaczeniu oczekiwań oraz aspiracji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, doświadczenia, najdotkliwszych niepowodzeń i największych zwycięstw zawodowych. Pomaga to określić, czy najodpowiedniejszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy może coaching, a także wybrać ilość i częstotliwość sesji niezbędnych do osiągnięcia zaplanowanych wyników. Spotkanie wstępne nie musi przebiegać z doradcą zawodowym twarzą w twarz – można umówić się na rozmowę przez telefon czy też internet. Po ukończeniu uzgodnionej liczby sesji coach opracowuje podsumowanie. Wymienia w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie zamierzenia, jak również czy ewentualnie konieczna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]