Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Pragniesz poznać więcej informacji o uszczelnianiu okien? Skieruj się na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym czasie ewentualne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]