Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Z reguły chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej bądź do piwnicy, by nie zagracały miejsca w domu. Problem jednakże w tym, że po pewnym czasie także w tych schowkach stają się na tyle zagracone, że normalne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble ze strychu, mieszkania oraz piwnicy.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, fragmenty ram okien, połamane meble czy sprzęty elektroniczne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie rupieci o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na wysypisku

Jeśli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u bądź firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich podług surowca, z jakiego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w większości się one składają, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu nowych biurek, łóżek albo półek.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]