Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Zaplanowanie chrzcin nie musi być wyzwaniem. Sprawdź nasze porady

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą lokalu na chrzciny w Krakowie? Nie czekaj! Zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką rodzinną okolicznością, w której centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, toteż troszczą się o to, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeśli na chrzcie ma pojawić się spora liczba krewnych oraz przyjaciół. Poniżej przeczytasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojego przyjazdu

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu dziecka, czasami nawet w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest zamienił się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, w związku z tym jest planowany na ogół 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na drobiazgowe przemyślenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której zostanie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień obrzędu radzimy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest wymagane do obliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się też podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przeważnie stawiają na zabawki, lecz rodzicom przydadzą się bardziej praktyczne podarki, jak choćby zestaw ubrań, fotelik do auta lub kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie dwie dekady temu chrzciny urządzano najczęściej w mieszkaniu rodziny dziecka, skutkiem tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele mogli być gośćmi uroczystej biesiady. Dzisiaj wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych młodych rodziców jest już standardem. Sprawdzając oferty lokali, w których można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zagwarantują pięknie udekorowane miejsce, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przyrządzi menu współgrające z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na okres letni, warto wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast siedzieć przy stoliku mogą bawić się pośród zieleni, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Istotny jest dodatkowo taki dobór sali na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu był szybki, podobnie jak powrót biesiadników do wynajętego noclegu czy domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]