Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Specjalistę, który rozwiąże problem z stronami zawirusowanymi, znajdziesz tutaj.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym CMS-em, że ilość sklepów i stron działających z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny malware, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak rozpoznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Treści na stronieinternetowej zmieniły się nie przez Ciebie? Witryna rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To jedynie parę z częstych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach wymagane jest szybka reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerskich powinno się powierzyć zawodowcom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa zazwyczaj przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie malware ze strony internetowej – pełny przegląd plików i baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają pełny przegląd baz danych i plików strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo kolejnych ataków. Jeśli długotrwała infekcja była powodem dodania strony do spisu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują także konieczne kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż usunięcie wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż taki kazus nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]