Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany pięknymi miejscami w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz ciężko odnaleźć się w gąszczu informacji o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Aby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której ekspresowo wyszukają galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, pensjonaty i schroniska zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz czar parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o zabytkach w Małopolsce dba też o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Newsy dodawane na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego