panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pokoju. Zanim je położysz, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem później producent ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian klimatu w domu. Należy więc zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]