bagażnik na rowery na hak, uchwyt na rowery na hak

Na co zwrócić uwagę wybierając platformę rowerową na hak?

Rozbudowa dróg dla rowerów nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w szeregu miasteczek wypoczynkowych w Polsce i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wczasy zastanawiamy się, czy zabrać jeszcze rower. Jeżeli nasz rower się składa, a przy tym wyjeżdżamy bez współtowarzyszy, można wepchnąć go do bagażnika. Trudności pojawiają się, jeśli wyjeżdżamy z kilkuosobową rodziną i chcemy zapakować 3-4 rowery. W takiej sytuacji należy skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Jak platforma rowerowa wpływa na kierowanie autem?

Rowery da się przewozić na dachu auta, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, bądź na platformie rowerowej instalowanej na haku. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda umożliwia przewóz nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztownym rozwiązaniem, jednakże mają także kilka minusów. Umocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być uciążliwością w szczególności dla osób o niskim wzroście. Oprócz tego ułożenie roweru na uchwytach dachowych zwiększa wysokość auta, i chociaż zwykle nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niewysokimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to zmienia sterowność auta z uwagi na to, że jest on bardziej podatny na mocne powiewy wiatru. Z kolei platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają samochody, z tej przyczyny osoby nimi kierujące muszą zachować wyjątkową ostrożność podczas parkowania tyłem i cofania auta. Rowery przewożone na platformie częstokroć także wystają poza boczną krawędź auta, co może przeszkadzać w wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych szosach.

Nim zamówisz bagażnik na rower na hak sprawdź jego maksymalny udźwig i sposób zabezpieczenia rowerów

Postanawiając o zakupie bagażnika rowerowego na hak powinno się uprzednio uwzględnić kilka kwestii. Jest to stosunkowo kosztowny zakup, dlatego należy już na początku ustalić ile sztuk jednośladów ostatecznie będziemy chcieli przetransportować. Platforma na rower dobrej marki, przykładowo od Thule, posłuży nam kilkanaście lat i gdy zamawiamy ją w celu użycia jej podczas rodzinnych wypraw, opłaca się wybrać taką, na której zawiesimy 3 bądź 4 rowery. Drugim ważnym czynnikiem jest oszacowanie łącznej masy rowerów – przed kupnem bagażnika trzeba zweryfikować czy udźwignie on ciężar jaki zamierzamy na nim zamontować. Sprawdźmy też jak doczepiane są rowery do platformy na hak. Większa ilość zabezpieczeń podtrzymujących jednoślad w miejscu zmniejsza ryzyko jego opadnięcia w czasie jazdy, skutkujące możliwym uszkodzeniem karoserii. W przypadku niepewności, który bagażnik na rower wybrać, polecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu mającego w ofercie taki sprzęt.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]